Pardoseala bisericii Hlincea

Anunțuri / comunicate Decembrie 11, 2023

Pardoseala bisericii este locul unde creștinii își pleacă genunchii spre a se închina lui Dumnezeu. Pentru pardoseala bisericii din Hlincea am ales piatră naturală românească de Ruschița, culoarea albă, care va pune în valoare viitoarea pictură murală. Prețul este de 250 lei/mp. Biserica noastră are 75 mp, așadar dacă sunt câteva zeci de persoane care doresc să doneze câte unul-doi metri pătrați, am acoperit întreaga biserică. Această piatră va dăinui în biserica noastră sute de ani.

Vă invităm să sprijiniți înfrumusețarea singurei biserici de parohie din România care are hramul Sfântului Gherasim din Kefalonia. Contul Parohiei Hlincea I: RO44 RNCB 0175 1676 2592 0001 deschis la BCR. Numele donatorilor va fi pomenit la Sfânta Liturghie.